polski
rosyjski

Najczęściej zadawane pytaniaCzy praktykę można odbywać w innym kraju niż Grecja?

Program praktyk zawodowych "Olymp" obejmuje tylko wyjazdy do Grecji.


Jakie dokumenty potrzebne są do odbycia praktyk?


Dokumenty jakich wymagamy podczas procesu rekrutacji to:

  • aplikacja (dostepna na naszej stronie internetowej)
  • list motywacyjny w jezyku angielskim
  • zdjęcie

Dwa podstawowe kryteria podczas naboru to:

  • status studenta
  • nie ukonczone 26 lat.

Każdy praktykant musi posiadać skierowanie z Uczelni.

Skierowanie - jest to dokument, który przygotowuje nasza firma. Przesyłamy go bezpośrednio na Uczelnię lub do Was (zależnie od tego jak chcecie załatwić tę formalność). Skierowanie zaświadcza o tym,
że Uczelnia wysyła Was, jako swoich studentów, na praktykę do konkretnego hotelu. Jasne jest więc, że otrzymując ten dokument, ruszacie niezwłocznie do Dziekanatu z prośbą o podbicie pieczątki i pod-
pis Dziekana.

Uwaga! Skierowanie jest niezbędne do zarejestrowania Was jako praktykantów. Należy je zabrać ze sobą do Grecji! Ostatnia bardzo ważna kwestia to ubezpieczenie. Student wyjeżdżając na praktykę zagraniczną ma obowiązek zabrać ze sobą ten dokument, który potwierdza, że macie zagwarantowaną opiekę zdrowotną nie tylko w naszym kraju, ale także na terenie UE


Jaki strój obowiązuje w czasie odbywania praktyk?

Wiekszość z hoteli udostepnia praktykantom uniformy, jednak bywaja
i takie obiekty, które tego nie praktykuja. Czesto bywa tak, że studenci dostaja od hotelu uniformy, które zakładaja np. na zmianę śniadaniową lub obiadową, a na pore kolacji proszeni są o ubranie standardowego stroju kelnera, czyli białej, prostej eleganckiej koszuli i czarnego dołu (czyli czarnych spodni badź w przypadku pań czarnej, prostej spódnicy). Jesli hotel zgłasza konkretna prośbę co do ubioru, to oczywiscie szczegółowe wytyczne odnośnie stroju wysyłamy na Wasze maile jeszcze przed wylotem. W każdym z przypadków przyszli praktykanci powinni zaopatrzyć się w białą koszulę i czarny dół. Podstawą są również bardzo (!) wygodne, czarne eleganckie, zakryte buty.

Dodatkowe i szczegółowe informacje, rady na temat ubioru przygotowalismy dla Was na naszej stronie internetowej w zakładce "Niezbędnik Praktykanta".


Czy mogę wybrać hotel i stanowisko pracy, gdzie będę odbywać praktykę?

Hotel dla praktykanta przydziela nasza firma. Dokonujemy selekcji na podstawie wyników rozmowy kwalifikacyjnej oraz wielu innych istotnych czynników np. preferowanego terminu wyjazdu, czy umiejetności językowych itd. Stanowisko praktyk przydziela manager hotelu.


Czy mogę odbyć praktyki w innym miejscu niż hotelowa restauracja, bar itp ?

Nasza oferta skierowana jest głównie dla studentów Turystyki, Hotelarstwa i Gastronomii, ale co roku mamy też kilka miejsc dla studentów Kosmetologii. (praktyka w hotelowym Spa).


Jestem absolwentem - czy mam szanse na wyjazd na praktyki w Grecji?

"Olymp" skierowany jest głównie do studentów, jednak jeśli osoba po obronie zdoła uzyskać z Uczelni skierowanie na praktyki – będzie mogła wziąć udział w programie. Pamiętajmy, że jednym z podstawowych, bezapelacyjnych warunków uczestnictwa w programie jest posiadanie skierowania na praktyki z Uczelni. Istotna jest również dolna granica wiekowa pozwalająca na udział w programie. Minimalny wiek wymagany do przystapienia do programu to ukończone 18 lat.


Co jeśli zachoruję albo muszę nagle wziać wolne?

O każdej chorobie należy niezwłocznie poinformować przełożonego oraz managera odpowiedzialnego za program praktyk studenckich w danym hotelu. W każdym hotelu jest dostepny lekarz. Jeśli praktykant potrzebuje zwolnienia lekarskiego to jest ono wystawiane.


Czy mogę podczas pobytu na praktykach wyjechać z terytorium Grecji?

Oczywiście. Nie ma żadnych przeciwwskazan. Praktykanci często korzystają z okazji i zwiedzają nie tylko Grecję, ale również kraje z nią sąsiadujące. Np. przy wyjeździe na Rodos czy Kos polecamy wizytę
w Turcji.


Czy studenci studiów wieczorowych, zaocznych, policealnych lub szkół średnich mogą ubiegać się o wyjazd na praktyki w Grecji?

Jest taka możliwość. Warunkiem jest jednak posiadanie wcześniej wspomnianego skierowania z Uczelni oraz wiek w przedziale 18-26 lat.


Co zrobić, aby przedłużyć pobyt na praktyce?

Często bywa tak, że student chce przedłużyc swój pobyt. Kwestia ta powinna być uzgodniona najpierw z managerem hotelu, a nastepnie
z naszą firmą. Oczywiście nie zapominajmy o obowiązkach na Uczelni.

znajdz nas na fb
Program Leonardo da Vinci

The Tree Travel - ul. Piękna 15/69, 00-549 Warszawa,

tel. (022) 416 96 47   (022) 126 84 98   fax (022) 254 88 01   
Copyright © 2012 Tarnawski.pl Wszystkie prawa zastrzeżone